Лікер

1

Лікер - ціна міцної насолоди

Лікер найчастіше вважається жіночим напоєм, завдяки його м'якому та вишуканому смаку. Лікер може бути зроблений з будь-якого напою, він не прив'язаний до конкретних інгредієнтів. Лікерів існує велика різноманітність.

Важко сказати коли саме цей напій з'явився вперше, ще у 16 столітті ченці готували настоянки на алкоголі, які мали допомагати від багатьох недуг. Народну популярність вони здобули вже ближче до 17 століття, а в 19 столітті стали популярними у всьому світі.

Технології приготування лікеру існує лише дві:

 • Шляхом настаівання фруктів на міцному алкоголі, для цього використовують спирт, бурбон або міцний бренді,
 • Вимочування сировини у міцному алкоголі, після чого необхідно провести дистиляцію напою.

Деякі види лікерів необхідно витримувати, тому ціна такого напою є досить значною.

Різновиди та характеристики лікеру

Найчастіше цей напій ділиться на три загальні види:

 • міцний лікер містить дуже високий відсоток алкоголю і цукру, близько 35%,
 • десертні – вміст цукру 25%, алкоголю стільки ж. Найчастіше такі напої використовуються у коктейлях, тому що мають досить насичений смак.
 • креми – вперше з'явилися у 1970-х роках, до їх складу входять вершки, тому вони відрізняються ніжною текстурою та досить солодким смаком.

Лікер градус може бути різним, але такий напій набагато міцніший за вино.

Є безліч варіантів виконання цього напою, найпопулярнішими можна вважати:

 • Лікер Бейліс – має ніжну кремову текстуру, помірний вміст алкоголю та цукру, легко п'ється, тому його можна не розбавляти.
 • Кавовий лікер зберіг смак кави, що бадьорить, і міцного алкоголю. Найчастіше виробники додають бренді або ром у такий лікер, є багато варіантів цього напою зі вершками, що надає особливої м'якості смаку.
 • Малібу лікер має досить простий склад і неординарний смак. До складу лікеру входить цукор з тростини, ром, екстракт кокосу та вода. Всі компоненти лікеру натуральні, він не відразу фасується у пляшки, а перебуває в бочках 10-12 діб, що відмінно балансує смак.
 • Лікер Пінаколада – коктейль на основі кращого ямайського рому з додаванням свіжих вершків та кокосу. Має середню фортецю – 16%, що вживається при температурі 17-12 градусів, може використовуватися для створення коктейлів.
 • Апельсиновий лікер чудово підійде любителям цитрусових, має освіжаючий смак і приємний післясмак. Вміст алкоголю у ньому досить високий 30-40%. Напій має яскравий помаранчевий колір та характерний аромат.
 • Лікер Егермейстер досить міцний лікер, який виготовляється шляхом наполягання на міцному алкоголі коріння і трав. Вміст алкоголю близько 35% п'ється залпом після охолодження.
 • Лікер Амаретто – напій родом з Італії, для його виготовлення використовуються ядра мигдалю, тому він має характерний коричневий колір, використовується не лише для коктейлів, а й для приготування десертів, вміст алкоголю до 25%.
 • Полуничний лікер виготовляється на нейтральному спирті з додаванням свіжих ягід з цукром, іноді додають сік лайма для легкої кислинки. Смак дуже освіжаючий та солодкий, вміст алкоголю близько 20%.
 • Молочний лікер відмінний напій, виготовлений з додаванням молока та міцного алкоголю. Це може бути бренді, спирт, ром, деякі виробники додають ароматизатори шоколаду, кокосу, малини, полуниці, щоб урізноманітнити смак.
 • Лікер Самбука – родом з Італії, для виготовлення використовують аніс. Напій в'язкий і прозорий, вміст алкоголю досить високий – 38-42%. Пити самбуку можна як самостійний напій, використовувати для створення коктейлів. Один з найпопулярніших способів – Фламбе, коли напій підпалюють і закушують кавовими зернами.
 • Лікер Шеріданс, ціна якого залежить від виробника, має дуже незвичайний смак, він має два шари: верх – це вершковий лікер, низ – кавовий. Для приготування цього напою використовується міцний ірландський віскі. Щоб зберегти баланс, необхідно правильно тримати пляшку, яка найчастіше складається із двох судин.

Завдяки великому розмаїттю лікерів, кожен гурман зможе обрати свій варіант.

Як пити і де замовити лікери

Алкоголь лікер можна вживати як самостійний напій, але він відрізняється високим вмістом цукру, тому такий спосіб більше підійде ласунам. Можна створювати коктейлі на основі лікерів. Варто зазначити, що подають такий напій вже наприкінці трапези. Можна доповнити подачу кави, морозива або фруктів.

Де в Україні вигідно купити лікер?

Лікер купити за доступною ціною можна на сайті магазину WineTime, який спеціалізується на продажу елітного вина и міцного алкоголю з усього світу. Дізнатись ціни на лікер, ознайомитися зі складом можна в каталозі на сайті магазину.