Вино Мадера

1

Мадера – насамперед ви п'єте не вино, а історію, звичайно, португальська. Достатньо кріплене вино, може бути напівсухим, так і солодким. Виготовляють вина за таким же принципом, як і кагор. нагрівання у чанах при високих температурах. Вже минуло близько 300 років, але мадера практично не змінилася. До речі, термін витримки може досягати 100 років.

На смак вино досить легке, але при цьому пряне: карамель, ваніль, ірис, фундук, смажені горіхи, цедра апельсина. і це не вся запашна композиція напою.

Назва, ніхто не сумнівається, походить із міста, а точніше острова Мадейра, що належить Португалії.

Колір вина дуже багатий, незвичайний, не винний – темний бурштин, що чимось нагадує колір коньяку. А якщо келих розглянути при світлі – тоді мадера переливатиметься в рубіновий.

Технологію виробництва вина називають “мадеризація”. Які етапи необхідні для створення вина мадера?

 1. Зібрати виноград вручну.
 2. Перебрати.
 3. Надіслати під прес.
 4. Потім процес зброджування.

Технологія виробництва вин Мадера

Для виготовлення беруть лише 4 благородні сорти: мальвазія, серсіаль, вердельо, боал. Але після епідемії дозволили використати тинто негро молі. З перших сортів використовують елітну мадеру, а з останнього – експортне вино.

Один із найважливіших процесів – кріплення, винороб може провести на різних етапах бродіння. Все залежить від того, яке вино потрібно отримати.

 • якщо потрібно отримати десертну мадеру – спирт можна додавати через пару днів після початку бродіння;
 • напівсолодке – за кілька тижнів;
 • а щоб виготовити суху мадеру – додавати варто після завершення бродіння.

Мадера по міцності досить сильна від 12 до 17 градусів.

І лише після цього можна приступати до мадеризації. Тобто – нагріти вино і піддати його окисленню.

Як вірно вибрати Мадеру за приємною ціною?

Як завжди, потрібно вміти читати етикетку, знаючи типи вин. Перше, на що потрібно звернути увагу – шийка. Якщо це справжня португальська мадера – там стоїть наклейка сертифікату відповідності.
Також на етикетці обов'язково має бути зазначено: виробник, стиль вина, рівень солодощі, рік урожаю, одна з 5 категорій якості вина.

Які існують сертифікати якості?

 1. Finest – проста категорія, витримка 3 роки.
 2. Reserva – вино мадера з витримкою від 5 років, більш насиченим.
 3. Special Reserva – десятирічна, виготовили за технологією Кантейра. Для цієї категорії використовують шляхетні сорти винограду.
 4. Exceptional Reserva – вино витримане понад 15 років, використовують шляхетні сорти.
 5. Fresqueira vintage – насичена, моносмакова мадера.

Якщо хочете цитрусові, фруктові тони – придивіться до сухого. Подобається карамельні, шоколадні, горіхові – купуйте солодке.

Але перш ніж його пити, треба розуміти, як правильно це робити. Не забувайте, що за міцністю сильне вино. Тому пити її потрібно акуратно, потроху. Краще пити з тюльпановидних келихів.
Мадера може бути як аперитивом, так і дижестивом, які гідно завершують трапезу.

Де купити вино Мадера у Києві та Україні?

Придивіться до вина мадера “масандра” або вино кримська мадера, виготовляють з 1892 року на території Криму. Дуже гідний початок знайомства з напоєм.

Мадера вино, ціна якого є досить доступною, а також безліч варіантів інших напоїв і продуктів від світових виробників, можна знайти на сайті спеціалізованого магазину WineTime. У каталозі магазину ви знайдете безліч продуктів, на які вказано ціну та їх зовнішній вигляд. Зробити замовлення дуже просто, потрібно тільки дотримуватися інструкцій.

Якщо ви хочете вибрати інше вино мадера – переходьте в інтернет-магазин Winetime, порадує асортиментом мадери за стилем, фортецею, витримкою. Також ви можете вибрати вино очима та купити в магазинах, представлених в Україні: Києві чи Харкові. У нашому магазині приємна ціна, висока якість товару, найкращий асортимент.

Продукти та напої можна замовити прямо до себе додому, використовуючи кур'єрську доставку. Тут ви знайдете напої та страви з усього світу, які відповідають усім стандартам якості, мають відмінний смак і справлять враження навіть на найсуворішого гурмана. Сплатити покупку можна онлайн.