Кальвадос

1

Кальвадос - міцний смак Нормандії

Кальвадос ще один традиційний французький напій, щоправда готується він не з винограду, як вино чи коньяк, а з яблук та груш. Батьківщиною цього напою вважається Нижня Нормандія, і досі виробляється він переважно тільки там. Для виробництва кальвадосу використовується метод дистиляції сидру, який уперше був випробуваний у середині 16 століття. Кальвадос купити можна в будь-якому спеціалізованому магазині, він має безліч шанувальників по всій земній кулі.

Що таке кальвадос

Кальвадос є досить міцним напоєм, який виготовляється з яблук. У Нормандії досить прохолодний клімат, тому вирощувати там виноград досить проблематично, а от яблука там ростуть у великих кількостях, тому немає нічого дивного в тому, що заповзятливі французи навчилися їх переробляти. Так світ отримав чудові напої сидр та кальвадос. Ще цей напій називається яблучним бренді. Кальвадос смак відгуки гурманів відзначають його приємний смак з кислинкою, м'який аромат східних спецій, меду та білих квітів. Він добре п'ється навіть у нерозбавленому вигляді, при цьому не залишаючи гіркоти в роті.

Є кілька категорій даного напою, все залежить від терміну дозрівання напою, що проходить у спеціальних дубових бочках. Виробник обов'язково вказує подібну інформацію на етикетці, тому варто звернути увагу на такі написи перед тим, як купити кальвадос, ціна також залежить від витримки напою:

  • VS, Vieux, Fine, reserve – подібні написи вказують на витримку напою 2-3 роки.
  • VO, VSOP, Vieille – такий напій дозріває у бочці протягом 4 років і більше
  • Якщо термін витримки більше 6 років, на етикетці можна знайти напис Extra, Hors d’Age, XO.

Чим більша витримка, тим насиченішим буде смак напою.

Кальвадос: склад, ціна

Для виробництва кальвадосу використовують яблука, але вони мають бути певного сорту. Найчастіше виробники використовують відразу кілька сортів, які мають різний ступінь солодкості, саме це створює необхідний баланс смаку. Кожен бренд має свої особливості та секрети виробництва. Досить часто, щоб зробити напій більш насиченим, до його складу можуть додавати і певні сорти груш.

Щоб приготувати яблучний бренді, із плодів необхідно вичавити сік, який надалі має перебродити. Для одного літра кальвадосу необхідно отримати сік з 15-20 кілограм яблук, все залежить від конкретного сорту. Після бродіння виходить сидр, який має пройти процес дистиляції. Деякі сорти кальвадосу можуть вимагати подвійної перегонки, саме так і робляться елітні види цього напою.

Після перегонки сировина поміщається у бочки, які виготовлені з французького дуба, для подальшого дозрівання, мінімальний його період дорівнює 2-м рокам. Після закінчення цього терміну напій можуть залишити у первісному вигляді або купажувати.

Кальвадос скільки градусів

Кальвадос має досить високий градус, але гурмани відзначають, що навіть це не порушує його відмінний смак, пити його одне задоволення, він дарує відчуття приємного тепла, але при цьому не має класичної гіркоти, на відміну від коньяку. Яблучний бренді має міцність 40%.

Колір кальвадос найчастіше світлий бурштиновий, не містить домішок і повністю прозорий.

Особливості подачі та де замовити кальвадос

Пити кальвадос – це також ціле мистецтво. Його потрібно вживати невеликими ковтками, а не залпом, це допомагає розкуштувати тонкий смак напою. Перед питтям напій потрібно трохи потримати у долонях, щоб повністю розкрити букет смаку та аромату. Рекомендується один келих напою розтягнути хвилин на 40.

Для його подачі використовують спеціальні невеликі чарки. Вони мають широку основу, тонку ніжку і вузьку шийку. Не варто заповнювати всю чарку, найчастіше достатньо третьої її частини.

Подають кальвадос перед або після дегустації основної страви, все залежить від витримки напою. Пити кальвадос потрібно нерозбавленим, найчастіше до нього не додають навіть лід.

Кальвадос відгуки гурманів свідчать, що найкраще вживати напій без закуски, хоча як універсальний варіант можна використовувати сири, тости, крекер, шоколад і морозиво. Багатьом подобається поєднання із напоєм запеченого м'яса.

Де Кальвадос купити вигідно в Україні?

Кальвадос купити у Києві за доступною вартістю можна на сайті спеціалізованого магазину WineTime. Крім того, в каталозі сайту можна знайти велику різноманітність вина, міцного алкоголю, напоїв та продуктів харчування з усього світу. Компанія має безліч контрактів на постачання, тому може забезпечити своїм покупцям відмінну якість, справжність продукту та впевненість у його оригінальності. Можна замовити доставку товару з кур'єром по Києву, або доставку до будь-якого міста країни.