24.06.2024
Поділитися

Коктейлі з пивом: міфи та дійсність

Тенденція до простих, але в той же час незвичайних і смачних сполук, часом непоєднуваних - це характерна риса нашого часу. Варто згадати безліч нетривіальних поєднань продуктів у стравах високої кухні або звернути увагу на коктейльну карту сучасних барів та ресторанів – як це стане очевидним. Коктейлі на основі пінного напою завойовують дедалі більшу популярність серед усіх, хто так чи інакше звик урізноманітнити своє життя - отже, є сенс розглянути їх докладніше і дізнатися, які коктейлі з пивом справді існують, а які - вигадка чи не дуже вдала особиста вигадка.  

Історія появи коктейлів на основі пива

Історія появи коктейлів на основі пива

Нові горизонти осягати легко та просто. Це стосується всього, що тільки є в нашому житті - культура вживання спиртних напоїв не виняток. Запальні вечірки без алкогольних сумішей були неможливі завжди, за всіх часів. Тому коктейлі на основі пива або, наприклад, коктейль пиво з соком, відомі ще з сивої давнини. Перші згадки про подібні суміші пінного напою, що дійшли до нас, з іншими інгредієнтами датовані ще середніми віками - такі письмові пам'ятки знаходять у Європі. 

Однак не Європою єдиною! Латинська Америка, завдяки експорту туди європейської культури, теж внесла свій чималий і досить значний внесок у розвиток цього напряму. Яскравим прикладом може бути коктейль на основі пива під назвою Michelada. Рецепт передбачав змішання пива с томатним соком, з мегапопулярним соусом Табаско, з лаймом, або, нарешті, з різними спеціями, які удосталь виростали тут або завозилися морем. Як бачимо. розмаїтість була значним - і тільки одним найменуванням коктейль пиво з томатним соком воно не обмежувалося. 

Багато хто замислюється над тим, як називається коктейль з пивом, у якому пінна основа змішується з газованим напоєм? Швидше за все, йдеться про дуже популярний свого часу в Німеччині коктейль Радлер. Сьогодні цей напій теж не зменшує популярності. Для його виготовлення беруть пиво, і додають туди лимонад. Виходить смачно та освіжаюче. Особливо смачний такий напій у літню спеку. Примітно, що честь винаходу Радлер належить велоспортсменам, які шукали спосіб охолодитися після тренування. Коктейлі на основі пива були популярні вже тоді – сто років тому! 

Найнесполученніше - найпопулярніше

У наші дні різноманітність напоїв дозволяє змішувати самі, здавалося б, непоєднувані речі - наприклад, пиво з фруктами, сиропами, соками, різноманітними міцними алкогольними напоями. Кожен коктейль має свою історію! Коктейлі з пивом рецепти можуть бути різноманітними та неповторними. 

Багато в чому шалена популярність таких коктейлів зумовлена тим, що вони не вимагають серйозної професійної підготовки для їх приготування. Кожен може сам побути собі барменом. Та й дефіциту у складових не спостерігається. 

Міфи, домисли та вигадки. Чи є так?

Міфи, домисли та вигадки. Чи є так? 

Численні міфи та вигадки оточують коктейлі на основі пінного напою - і не в останню чергу завдяки тому, що вони набули такої значної популярності. Варто розібратися докладніше, що являють собою ці домисли, і що з ними не так. 

Міф №1 - коктейлі з пивом не можуть бути смачними. Мільйони людей у всьому світі вже успішно переконалися, що це зовсім не так! Змішування пива з іншими інгредієнтами призводить до різноманітності смаку та відтіняє основний. Тому змішуйте та насолоджуйтесь.

Міф №2 - пиво не терпить інших інгредієнтів, особливо алкогольних. А як же світова історія напоїв, яка переконливо довела протилежне? А чи сучасна індустрія створення коктейлів? Часто від наявності алкогольної складової коктейль із пивом лише виграє!

Міф №3 - коктейлі з пивом винайдені нещодавно. Нічого подібного! Це давній винахід, честь якого не можуть приписати наші сучасники. 

Міф №4 - напої на основі пива надто складні у змішуванні. Насправді немає нічого неймовірно складного в тому, щоб влити в ємність з одним напоєм трохи іншого. Пробуйте та насолоджуйтесь! 

Види коктейлів з пивом. Знову про смак

Якими видами коктейлів може похвалитися сучасна індустрія? І чим особисто ви можете блиснути на вечірці? 

Коктейль пиво з соком

Коктейль пиво із соком передбачає змішування світлого пінного напою с фруктовими соками або лимонадом. При цьому сік може бути як пакетованим, так і свіжовичавленим - на ваш вибір і смак. Стверджується, що пропорції мають бути один до одного – для кращої виразності смаків обох складових. 

Коктейль пиво з томатним соком

Коктейль пиво з томатним соком передбачає змішування пінного з овочевим соком - як випливає з назви, з томатним. 

Але це насправді зовсім не догма! Можна змішувати і з іншими схожими на смак інгредієнтами - лаймом, соєвим соусом, табаско, спеціями або іншими варіантами. Змішувати можна не два, а більше компонентів на власний розсуд. Вмочіть краї келиха в сіль, а потім налийте в нього соуси. Поверх влийте пиво.

Коктейль з пивом Black Velvet

Популярні також коктейлі із темним пивом. Для приготування відомого варіанта Black Velvet змішайте темне пиво и шампанське. Спочатку в келих ллють пиво, а потім додають вино.

Коктейль Porter and Black

Коктейль Porter and Black готують з темного пива з доданим до нього смородинового сиропу. Така суміш виходить густою та ароматною. 

Коктейль Блакитне пиво

Блакитне пиво коктейль готують шляхом змішування світлого пива та сиропу Блю Кюрасао. Смак забезпечений!

Коктейль із пивом Корона

Коктейль з пивом корона відомий у всьому світі. Щоб його приготувати, слід змішати світле пиво Корона с гранатовим лікером та апельсиновим соком

Коктейль Текіла з пивом

Текіла з пивом коктейль готується нескладно, але смак у нього ефектний. Змішайте світле мексиканське пиво, текілу, апельсиновий лікер и лаймовий сік. Смак вразить вас!

Правильно подаємо - правильно п'ємо

Правильно подаємо - правильно п'ємо

Щоб правильно подати коктейлі з пивом, врахуйте такі вимоги:

  • температура - лише холодні напої! Охолоджуйте келихи або використовуйте кубики льоду. Чим холоднішим буде ваш коктейль - тим смачнішим він здасться;
  • гарнір та декор - кільця цитрусових, м'ята, цукати. Не плутайте декор із закускою. Як правило, закуску розміщують окремо на блюді, а декор - у келихах;
  • правильні пивні келихи - у розрахунку на лід візьміть більше. До багатьох коктейлів прийнято подавати трубочки. 

Не забудьте про алкоголь

Вплив алкоголю на організм вивчено досить добре. Не забувайте про міру у вживанні напоїв на основі пива – і ваше самопочуття не постраждає. Незважаючи на легкість таких коктейлів, певний відсоток алкоголю все ж таки міститься в них, і було б неправильним повністю його ігнорувати. Вживання таких коктейлів може бути під забороною для тих, хто приймає деякі медичні препарати, і точно неприпустимо для водіїв. 

Феєрія смаку у ваших руках

Феєрія смаку у ваших руках

Зазначимо також, що вживання напоїв та коктейлів на основі пива – це не просто банальне бажання випити чогось алкогольного. Ні, це справжня пригода, адже різноманітність смаків та можливостей дегустації зробить кожну вечірку незабутньою. А ще слід зазначити, що різні способи подачі таких напоїв істотно прикрашають стіл і інтер'єр - тому, не в останню чергу, коктейлі на основі пінного напою набули своєї популярності. Вони не валять з ніг, як міцніші напої, вони не коштують так дорого, як більшість вишуканих вин, вони доступні та дешеві, а ще можуть бути приготовлені самостійно за кілька хвилин. Як бачимо, саме такі причини популярності пивних коктейлів стали основними.

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних