07.03.2024
Поділитися

Як вино надихало "майстрів" у мистецтві та літературі

Ще з давніх-давен наявність вина була синонімом розкішного та вишуканого життя. І протягом багатьох століть вино та мистецтво йшли паралельно, народжуючи великі творіння. Цей благородний напій мав величезний вплив на потенціал творців, дозволяючи повністю розкритися їх творчому таланту. 

Вино у мистецтві

Світові шедеври живопису та як вплинуло на них вино

Цей розділ буде присвячений найбільшим творам у живописі, в яких вино є не просто зображенням, а й особливим символом цих творів. 

Вино у мистецтві Вінсента ван Гога

Вінсент ван Гог та Едуард Моне

Ці два великі художники визначали, який саме буде психологічний вплив вина та як відрізняється винна культура. Саме Ван Гог неодноразово у своїх знаменитих натюрмортах використовував композицію з цим напоєм, який відображав його внутрішній стан. Він волів такі вина як бургундське, бордо, піно нуар, шампанськета абсент для можливості реалізувати свої емоції у творчості. Едуард Моне використовував зображення вин на картинах, які показували обстановку кафе та спілкування. Його надихали такі вина як бургундське, бордо и біле бордо, формуючи сприятливу психологічну атмосферу. Обидва художники зображували шляхетний напій у своїх творах для визначення їхнього ступеня впливу на людей, відображаючи вино як мистецтво.

Вино у мистецтві Пітера Брейгеля

Пітер Брейгель (старший) та його знаменита картина «Жадібний»

У його витворах вино займало особливе місце, надаючи можливість повною мірою відобразити та передати емоції персонажів. Яскравим прикладом може бути картина «Жадібний», де зображений чоловік, який п'є вино з великої пляшки. Дане творіння добре передає вираз відчаю і безвиході, що можна визначити за виразом обличчя чоловіка і пози, в якій він сидить. Такий великий розмір пляшки може розцінюватися як повне нерозуміння і не сприйняття реального світу, тобто він хоче психологічно захиститися від своїх проблем за рахунок алкогольного напою.

Також зображення може символізувати соціальну тематику. Адже в ті часи пити вино могли собі дозволити тільки дуже заможні люди, а наявність пляшки такого розміру підтверджувала високе соціальне становище у суспільстві та спроможність героя.

У даному випадку вино як витвір мистецтва, а не лише як предмет на картині художника. Така символіка на картині дозволила продемонструвати і психологічний стан людини, і її спроможність.

Вино у мистецтві Яна Вермеєра

Ян Вермеєр та «Дівчина зі скляним келихом вина»

Оскільки в давнину вино було символом розкоші та шляхетності, то картина Яна Вермеєра є показовим шедевром цього аспекту. Завдяки його таланту, художнику вдалося повністю передати атмосферу умиротворення та елегантності. І це видно по кожному елементу картини, де представлено дівчину з келихом вина. Її вираз обличчя говорить про повне задоволення у житті. А падаючі промені світла на шкіру та волосся повністю формують реалістичний образ. Вино в образотворчому мистецтві Вермеєра дозволяє, дивлячись на картину, відчути спокійну психологічну атмосферу паралельно з розкішшю та високим соціальним статусом героїні. Цей шедевр мистецтва не може не викликати захоплення та визнання того, що Вермеєр є найбільшим художником, який зміг максимально реалістично продемонструвати героїню та ту атмосферу спокою та достатку, яку вона випромінює. 

Вино у мистецтві Франсуа Буше

Франсуа Буше та творіння «Вечір у Логрів»

Вино в культурі Буші представлене сімейною гармонією та затишною атмосферою. Картина показує радісні обличчя та теплі стосунки між членами сім'ї. Кожна деталь картини повідомляє про спокій та гармонійну сімейну атмосферу. Картина «Вечір у Логрів» зображує всіх членів великої сім'ї за рясним вечерею з різними стравами і звичайно вином, яке символізує високий достаток сім'ї. Усі герої картини демонструють задоволення та радість у житті. Крім того, яскраво передана саме дружня обстановка, варто лише подивитися на вираз їхніх облич. Один із членів дружної родини розливає всім вино з винної бочки, яка знаходиться поряд із ним. Це свідчить про те, що в сім'ї поважають сімейні цінності та традиції.

Якраз саме наявність благородного напою за вечерею є особливим символом єднання родинних стосунків. А те, що це вино виготовляється самою родиною, ще більше наголошує на важливості цього напою. Тому наявність вина на цій картині не просто зображення, а важливий символ сімейного затишку, традицій та гармонійних стосунків між родичами. Це той випадок, коли має бути такий аспект як мистецтво для вина та вино для мистецтва. Окрім радісних облич, художник майстерно передав обстановку за допомогою меблів та образів на стіні, де кожен елемент демонструє спокійну сімейну атмосферу вечері. Даний витвір мистецтва можна вважати еталоном, де образ вина підкреслює сімейні цінності, традиції та теплі відносини між родичами.

Значение вина для литературной деятельности и создания кинофильмов

Постараємося з'ясувати, який взаємозв'язок мають мистецтво, література та вино. У своїх літературних творах Дж.Р.Р. Мартін та Ю.Воган детально описують сцени, в яких вино є головною символікою, яка вказує на обстановку та соціальне становище героїв твору. І далі ми розглянемо, як вина надихали відомих письменників.

Вино у мистецтві Дж.Р.Р. Мартіна

«Гра престолів»

Роман «Гра престолів» Дж.Р.Р. Мартіна (і однойменний серіал) у багатьох сценах розповідає про шикарні застілля та прийоми, де персонажі повною мірою можуть відчути всю красу даного благородного напою. Саме ці моменти відображають статус у суспільстві. З іншого боку, у разі, вино не лише символом достатку, а й сильної влади. Тому вино тут представлене не просто алкогольним напоєм, а показано його вплив на суспільство, їхні світські інтриги та політичні змови, які є головними подіями протягом усього твору.

«Оксамитова історія»

Роман Ю.Вогана «Оксамитова історія» також містить опис різних багатих прийомів, у яких персонажі твори можуть скуштувати вишуканий смак шляхетних вин. В даному випадку вино не просто спиртний напій, а символ добрих та міцних сімейних відносин, що формують єдність усієї родини. За такими шикарними обідами та вечерями вино формує єднання персонажів, створюючи добру та затишну атмосферу родинних зв'язків, акцентуючи увагу на сімейних традиціях, які для героїв твору відіграють велику роль у житті.

І в одному, і в іншому літературних творах вино вказує на соціальний рівень життя та високий статус персонажів. Воно дозволяє відобразити образ героїв та його оточення у суспільстві. Отже, цей алкогольний напій відіграє важливу роль для створення сильних творів літератури, дозволяючи розкрити своєю наявністю їх характери та вказати на соціальну складову персонажів. 

Вино у романах Олександра Дюма

«Три мушкетери»

Один із найвідоміших романів Олександра Дюма – це «Три мушкетери», в якому головні персонажі Атос, Партос, Араміс та д'Артаньян демонструють своє ставлення до вин, розкриваючи свій характер, емоційний та психологічний стан, а також соціальне становище в суспільстві.

  • Незважаючи на те, що д'Артаньян не завжди був розбірливий у винах, але любив вживати вина кларет и бургундське.
  • На відміну від нього герой Атос вважав за краще шикарне життя і мав високе соціальне становище, тому віддавав перевагу вишуканим винам, таким як шампанське від знаменитих французьких виробників або марочні сорти бургундського.
  • Портос також любив насолоджуватися вишуканими винами, серед яких були бургундське и бордо. Саме такі вина відповідали його особливим уподобанням та відображали розкішне існування.
  • Араміс, який мав свої чіткі релігійні переконання, вживав менше цього благородного напою порівняно зі своїми друзями, але також не міг обійти його стороною. І його вибором були не такі дорогі марочні вина, але навіть його вибір вин міг вказувати на релігійні традиції та обряди. 

Отже, наявність такого відомого спиртного напою як вино у даному художньому творі явно вказує на культуру та соціальне становище персонажів. Крім того, кількість вживаного вина та його марка дозволяють розкрити особливий характер і внутрішній світ мушкетерів.

Вино в культурі та мистецтві

Вино є головним аспектом у культурі та мистецтві

Таким чином, можна зробити висновок, що вино займає досить важливе становище при створенні творів мистецтва та літератури, відображаючи психологічний та емоційний стан персонажів та вказуючи на їхнє соціальне становище у суспільстві. Вино є одним із головних символів для багатьох творів. Тому його вплив на творчість найчастіше відіграє важливу роль, надихаючи творців створювати знамениті твори мистецтва та літератури, а за допомогою вина вказувати не ті чи інші аспекти свого твору.

Наявність цього напою дозволяє передати емоційний стан героїв, акцентувати увагу на атмосфері та відображати затишок та теплоту, або гіркоту та розпач. Тому вино є універсальним символом для різних ситуацій та сцен, які показуються у витворах мистецтва та літератури. Вино – це унікальний напій, яким можна не лише насолоджуватися, а й формувати певні мотиви, що дозволяють краще зрозуміти твір.

VINA DEL PEDREGAL
Cantine Campoverde
Vintae
Arboleda
VINA DEL PEDREGAL
-30%
Alianca Casal Mendes Vinho Verde фото
Bacalhoa
Oasi Degli Angeli
Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних