13.05.2024
Поділитися

Виноробство в Долині Луари

Долина Луари відома як виробник знаменитого на весь світ французького вина. Річка Луара має багато приток, що проходять крізь увесь регіон. Це 1000 кілометрів виноградників з унікальними сортами, наприклад, всім відомий Совіньйон Блан.

Історія Долини Луари

Історія Долини Луари

Регіон Луари розташовується починаючи від м. Нант на узбережжі Атлантичного океану і тягнеться до Орлеана і повертає на захід. Також регіон відомий своїми замками та красивою природою. На сьогоднішній день у регіоні збереглося близько 300 замків, у яких мешкали королі.

Вино Луарі відоме у світовій історії понад 1000 років і з тих часів смак цих вин полонив без перебільшення весь світ. 2000 року ЮНЕСКО внесли 200 квадратних кілометрів виноградників до Світової спадщини людства. Це без перебільшення гордість місцевих виноробів. Здавалося б, що в цьому такого просто люди вирощують вино. Але унікальний клімат та вікові традиції зробили вино у цьому регіоні унікальною історичною спадщиною.

Виноробство в Долині Луари від Орлеана до Нанта

Долина Луара має велику протяжність, де чергується різний клімат і відповідно різні ґрунти.

Умовно вирішено розділити регіон на субрегіони Луари:

  • Нижня;
  • Середня;
  • Центральна;
  • Верхня.

На весь світ відомі сорти Долини Луари: Совіньйон Блан, Каберне Совіньон, шенен Блан, Мелон-де Бургонь, Піно Нуар.

Кожен субрегіон спеціалізується лише на вирощуванні певних сортів винограду, які найкраще там ростуть та дозрівають з урахуванням клімату.

Історія вин долини Луари: витоки луарського виноробства

Археологічні розкопки говорять про те, що вино тут виробляється понад 1000 років. За місцевими легендами виноробство тут ще почали розвивати давні римляни. Саме вони посадили перші чагарники винограду на той час у поселення Галії в 1 столітті до нашої ери. У праці Григорія Турського “Історія Франків” говориться про те, що вино з цієї місцевості мало велику популярність. До 11 століття вже нашої ери білі вина вважалися найкращими у Європі. У середньовіччі вина Луари були обов'язковим атрибутом королівських застільок Франції та Англії. Це вже говорить про те, що традиції виноробства у цьому регіоні мали багату історію.

Жіночі вина Луари

Вікова історія Луари є унікальною спадщиною. Внесок у історію вносили як жінки, і чоловіки. Жінки не лише продовжують традиції регіону, а й творять історію виноробства.

Однією з найпопулярніших жінок в історії виноробства є Катріна Бертон. Вона дружина Шарля Джулена і винороб в Домен Ла Ротонд. Її талант та відданість справі принесли їй світове визнання, а вина є еталоном витонченості вина.

Ще однією визначною жінкою є Наташа Робін - власниця Domaine Robin. Її вина відомі на весь світ своєю витонченістю та глибиною смаку.

Кароліна Кодер'є є керівником відомої луарської виноробні Домен Арнодо Рів'єр, продовжуючи виноробні традиції.

Жінки винороби У Долині Луари створюють унікальні неповторні вина, які полонили своїм смаком людей у всьому світі.

Види вина з Долини Луари

Регіон географічно має холодний клімат, то тут добре ростуть білі сорти винограду. Сортів і виноробень розташовано багато, але не всі з них відомі на всю Францію чи весь світ. Наприклад, вино з Долини Луари Совіньйон Блан ніжне та елегантне розливається без витримки з дубових бочок. 

Також широко поширені ігристі вина, що виготовлені за традиційним методом шампанізації. Прохолодний клімат ідеальний для освіжаючого ігристого вина.

Серед популярних рожевих вин варто окремо виділити Розі з Анжу. Воно має солодкуватий присмак з ніжним відтінком полуниці та малини. Легке вино нічим не поступається популярністю іншим сортам.

Звичайно, Луарі також відомий червоними винами. Наприклад, Піно Нуар із прохолодних регіонів Бургундії. Також усім відомі такі сорти як Каберне Совіньйон та Каберне Фран.

Долина Луари та чудові місцеві вина

Про місцеві вина можна розповідати нескінченно. Давайте розглянемо найцікавіші факти

Білі вина Долини Луари

Відомі на весь світ також сорт Мюскаде, який виготовляється за особливою технологією sur lie або витримкою в осаді. Оскільки регіон Мюскаде знаходиться недалеко від Атлантики, дуже важко зробити класичне біле вино. Але місцеві жителі вигадали свій спосіб виготовлення вина, яке стало популярним на весь світ. Після процесу ферментації вино не відокремлюється від осаду, а далі витримується від 6 місяців. За цей час усі кілька разів добре перемішується, щоб напій мав більш насичений смак. Така витримка надає вину аромату вершків.

Центральна Луара подарувала світові Совіньйон Блан. Місце проростання лози - це апельсини Сансер, Пуйі-Avet та Менету-Салон.

Колись у цьому регіоні в основному вирощували Піно Нуар і ці землі ще належали до Бургундії, але після того, як філоксера викосила всі виноградники, було прийнято рішення висадити білий виноград, оскільки він швидше росте і плодоносить. Це рішення подарувало одне з найвідоміших вин світу.

Червоні вина Долини Луари

  • Червоні вина Долини Луари

Червоного вина в Долині Луар мало, але деякі сорти відомі на весь світ. Одним із таких є Каберне Фран. Воно переповнене ароматами вишні та червоних ягід, відмінний післясмак червоної смородини та тютюну. Виростає такий виноград в апельсинах Бугрей та Шинон.

Ще потихеньку починають відновлювати історичні сорти у цьому регіоні, такі як Піно Нуар. Напій має легку кислинку та приємний смак та відмінно підійде до будь-яких страв.

  • Рожеві вина

Серед популярних на весь світ рожевих вин варто відзначити Розі та Каберне Фран.

Каберне Фран виробляється в районі Турарин. Таке вино роблять із сортів Гаме та Каберне Фран. Воно має фруктові нотки та має яскравий смак. Ідеально до аперитивів чи урочистих заходів.

Вина Долини Луари: як визначитися з вибором вина

Вина Долини Луари: як визначитися з вибором вина

Вина Луари дуже різноманітні і можуть бути відмінним доповненням до будь-якої їжі.

Ackerman Saumur Cuvee Privee Blanc Brut

Виноробня Акерман була заснована в далекому 1811 Жаном Батістом Аккерманом. За походженням він був бельгією. Акерман знав переваги Північноєвропейського ринку та розпочав самостійне виробництво вина в Долині Луар. Він активно співпрацював з місцевими виноробами, розширював свої знання та вміння та почав пропонувати на продаж ігристі червоні вина. Після своїх вдалих експериментів Ackerman Saumur Cuvee Privee Blanc Brut було представлено на виставці, за що Акерман отримав золоту медаль.

Saumur Cuvee Privee Blanc Brut

Це відоме вино на весь світ підкорило серце тих, хто любить та поважає історичні традиції. Напій відомий своєю елегантністю та високою якістю вже багато століть. 

Унікальність вина не лише в кліматі та ґрунтах, а й у рецептурі. Виноградний сік Шенен Блан, Шардоне та Каберне Фран витримано на осаді 24 місяці створюють неймовірний фруктовий букет. Лоза росте в самому серці Долини.

Деякі поціновувачі називають Saumur вершиною майстерності виноробства.

Pascal Jolivet Attitude Sauvignon Blanc

Pascal Jolivet Attitude Sauvignon Blanc

Долина Луар також дарує нам нові смаки. Так Паскаль Жолів'є з 2001 року створює чудові смаки білих вин. Воно об'їздило всю долину Луар і знайшло ідеальне місце біля замків Шавернії та Шамбор, які географічно ближче до центру Луари. З того часу там росте ідеальний Совіньйон. Там вапнякові ґрунти, які надають винограду особливого смаку. Буквально в перші роки роботи виноробні журнал “Вайн-Спектатор” вносить вина Паскаля в топ 100 найкращих вин світу. Мотивований цим Жолів'є ще більше починає розвивати свою справу Pascal Jolivet Attitude Sauvignon Blanc є цим прикладом.

Lespaul Menetou-Salon Rouge

Не забудьте до основної страви відкрити пляшечку Lespaul Menetou-Salon Rouge. Володіння Лісапуль розташоване в самому центрі апелласьону Пуе-Фуме всього за дві години від Парижа.

Також виноробня відома тим, що відображає стилістику регіону в кожній пляшці. 

Pinot noir

Вино Піно Нуар має багате історичне минуле. Його спочатку вирощували не лише у Долині Луар, а й у Бургундії. Коли виноградники в долині скосила хворобу, було вирішено посадити білі сорти вина. Але поступово регіон повертається до того, що Піно нуар дедалі більше починають вирощувати у цьому регіоні. Але таку світову популярність цей сорт вина отримав лише останніми роками. Його легкий фруктовий смак захопив багатьох.

Зараз вино Піно Нуар виробляють у багатьох країнах світу, навіть у США та Чилі, але тільки вино з Далини Луар має такий унікальний смак та аромат завдяки клімату та ґрунтам.

Так, вищезгадана виноробня Лісапуль випускає знаменитий Піно Нуар. Напій має насичений рубіновий колір, насичений аромат червоних фруктів. Буде чудовим доповненням до м'ясної нарізки або червоної риби.

Долина Луар відома на весь світ своїм вином, тому яке б ви не обрали вино, отримаєте незабутній смак та аромат, тому що вина Луари це не просто звичайні алкогольні напої, а твори мистецтва з віковою історією.

Подорож Долиною Луари: найцікавіші стилі та смаки вина

Цей регіон Франції славиться своєю багатою історією. Крім того, що тут мешкали Королі тут історично склалося так, що різноманітність вин уже протягом тисячоліття вражають своїм смаком та різноманітністю: від прозорих білих до насичених червоних сортів.

Подорож варто почати спробувати Совіньйон Блан та Мюскаді, які ідеально підходять до сирів та морепродуктів. Для літнього настрою можна спробувати Розі. Для любителів насичених червоних вин обов'язково варто спробувати Каберне Фран та Гамі. Вони ідеальні для м'ясних страв. Не варто забувати про солодкі вина, такі як Креман і Вувей для ідеального завершення подорожі.

-20%
Bougrier Rose d’Anjou фото
Famille Bougrier
Lispaul
Famille Bougrier
-20%
Bougrier Touraine Sauvignon Blanc фото
Famille Bougrier
Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних