01.05.2024
Поділитися

Винні рекомендації для святкового столу до Великодніх страв

Зовсім скоро на нас чекає Великдень - це саме те релігійне свято для мільйонів християн, яке всі чекають з нетерпінням. Обов'язковим атрибутом Великодня є вино, адже без нього свято не повністю відображає свою таємничість. Варто докладніше поговорити про вино як символ такого релігійного свята. Адже багато хто задається питанням “Якими винами краще відзначити Великдень?”

Великдень - що це?

Спочатку слід добре розібратися у самому понятті. Великдень є найголовнішим християнським святом, яке відзначається раз на рік. Центральною подією є Воскресіння Ісуса Христа. Саме його образ так часто згадують цього дня. Деякі люди проводять ретельну підготовку до Великодня. Це проявляється у дотриманні посту довжиною 7 тижнів. Ця посада закінчується в день Великодня і тоді люди можуть їсти різні страви і навіть вживати алкоголь.

Вино на Великдень: що вибрати до паски та яєць

Вино на Великдень: що вибрати до паски та яєць

Як уже згадувалося раніше, вино є обов'язковим атрибутом святкового столу. Цей напій має глибоке значення. У біблії зазначено, що Христос порівнював себе з лозою винограду, а самого Бога з виноградарем. Виходячи з цього твердження, Бог відсікає безплідні гілки і всіляко доглядає свій виноград. Також вино символізує кров Ісуса Христа. Для того, щоб віддати данину релігії, рекомендується використовувати тільки червоне вино. Але на даний момент світ досить сильно змінився у підходах до традицій та релігії загалом. Результатом цього стало, що зараз можна зустріти, що на великодніх столах є не тільки червоне вино, а й інші види.

Аперитив на Великдень

Аперитив на Великдень

Але яке вино п'ють на Великдень? Оскільки Великдень починається з самого ранку, то й пити вино на сніданок також можна. Які вина вибрати до святкового столу у Великдень? Для цього чудово підійде іспанська Кава. Історія Кави починається з Хорі Рементоса, який вирішив поїхати до круїзу Європою. В результаті такої подорожі він дізнався про шампанські вина і вирішив прославити свою батьківщину Іспанію таким же способом. Деякі вважають, що ймовірною причиною створення Кави є те, що іспанські виноградники сильно постраждали від епідемії, внаслідок чого надлишок білого винограду. Саме тоді починає виготовлення іспанської Кави шампанським способом – відмінність була виключно у теплому кліматі сонячної Іспанії. Досить довгий час Кава була відома як іспанське шампанське. Однак вплинули міжнародні стандарти і зараз для даного напою існує лише одна назва - «Cava». Цікавим залишається той факт, що сама назва в перекладі з італійської означає “печера”. Це можна пояснити тим, що при виготовленні вино зберігалося в печерах, адже так можна було внести власну рису від французького шампанського. 

Також варто розглянути Pere Ventura Primer Reserva Cava Brut. У 1872 році прадід Пере Вентурі Мануеля Монсеррат Фонтте створив першу пляшку кави. Це відбувалося в Пендесі, а якщо точніше в Сан-Садурне-д'Анойя. Сама виноробня була створена 1992 року, батьківщиною якої стала Барселона. Pere Ventura - шановний виробник, відомий своєю якісною каваю. Primer Reserva зазвичай означає більш високу якість або триваліший процес витримки. Очікуйте, що воно матиме дрібні бульбашки, хрумку кислотність, нотки цитрусових, зеленого яблука і, можливо, деякі відтінки горіха, зумовлену процесом витримки. Тут виготовляється велика кількість найрізноманітніших вин, які визнані елітними і користується популярністю по всьому світу. Це універсальне вино, яке можна пити як самостійно як аперитив, так і в парі з різними стравами, з морепродуктів та салатів до легких страв з птиці. Крім того, у цей святковий релігійний день можна поставити на стіл і біле вино для смачної Великодня. Цей варіант підійде тим, що хоче скуштувати легкі закуски перед основними стравами. Як така “перерва” ідеальним варіантом стане рислінг - незмінна легка та елегантна класика. 

Ніжне біле вино до Великодня

Ніжне біле вино до Великодня

Якщо відповідати на запитання, які види алкоголю краще пити на Великдень для здоров'я, то варто сказати саме про біле. Рислінг виступає білим сортом винограду. Він має досить високий рівень кислотності. Це робить його прийнятним до витримки. Таким чином, рислінг ідеально показує себе при солодких та напівсолодких винах. Цікавим є той факт, що цей сорт культивується практично у будь-якій країні Європи. Наприклад, виноград чудово почувається з трохи прохолодним кліматом Німеччини, Австрії або північною частиною Франції. Вперше виноград був згаданий ще в 15 столітті і з того часу інтерес до нього не зменшився. Коли в іспанії пройшла епідемія філоксери, рислінг єдиному сорту винограду вдалося врятуватися. Це сталося через те, що він росте на крем'янистих сланцях, які залишилися незайманими хворобою. Крім того, цей сорт винограду дуже шанувався на той час. Оскільки він мав солодкий смак, а вина з нього виходили просто дивовижні. Тоді цукор не був відомий широким масам, що підвищило інтерес до приємного солодкого напою. Georg Breuer Charm Riesling. Georg Breuer - виноробня, яка займається переробкою рислінгу. Вона була заснована ще в 1880 році і на даний час займає приблизно 40 га найбільш відомих та якісних виноградників у Німеччині. Саме 86% від усієї площі займає білий виноград рислінг. Також стверджується, що збір рислінгу не таке просте і звичайне заняття - для успішного процесу будуть потрібні спеціальні навички.

Чому на Великдень п'ють червоне вино

Чому на Великдень п'ють червоне вино?

Великдень - особливе релігійне свято. Але чому на Великдень п'ють червоне вино? Віряни вважають, що червоне вино символізує кров Ісуса Христа, тому воно обов'язково має бути присутнім на святковому столі. Зараз у домашньому меню на свято можна знайти досить велику кількість гарячих страв. До них ідеально підійде вино до Великодня. Шираз. Виноград, з якого і створюється вино, має французьке коріння, але вирощується в сонячній Австралії. Даний сорт винограду має ніжний смородиновий аромат з неймовірно шовковистим смаком і насиченим післясмаком. Torbreck виступає однією з найвідоміших виноробень, які можуть уявити вино з цього сорту винограду. Заснували виноробню 1994 року в регіоні Баросса. Вже 1997 року було випущено перший екземпляр вина. Головним принципом виноробні залишається вірність своїм стандартам, не відволікаючись на привабливі сучасні тенденції. Зазвичай критики дають провину з цієї виноробні щонайменше 95 балів. Сама назва Torbreck обрана на честь лісу, де і працював засновник після закінчення університету – це означає, що тут вкладено частинку життя. На даний момент бренд має всі шанси, щоб стати ще більш популярним серед покупців. Якість вина Torbreck Vintners Woodcutters Shiraz завжди залишається на висоті завдяки властивій вірності традиціям. Зараз продукція входить до топ вин для великоднього столу.

Вибір кагору для Великодня

Вибір кагору для Великодня

Актуальним залишається питання, як вибрати хороший кагор і чому його п'ють на Великдень? Саму назву напою має французьке походження Каор. Одна легенда свідчить, що цар Петро І почув про таємниче вино від паризьких лікарів - вино мало цілющі властивості. З того часу людям говорили пити вино під час причастя для боротьби з недугами. Друга легенда ґрунтується на тому, що в тому ж регіоні Каор існувала особлива технологія приготування вина – воно має пройти через численні етапи. Результатом цього був насичений колір та солодкий смак. Також існує третя легенда. Виходячи з неї, представники патріархії вирушили до Франції для вибору вина для церкви. Їм сподобався саме кагор через той глибокий колір та смак. Зараз не можна сказати, що існує конкретний рецепт - у кожній країні його виробляють по-різному. Перед сном важливо знати, як правильно розговлятись на Великдень.

В Україні можна віддати перевагу Шато Чизай. Він є будиночком з великою кількістю виноградників навколо. Шато Чізай збудували ще 1995 року. Історія будівництва ґрунтується лише на любові до винної справи. Основний сорт винограду – Каберне Совіньйон. Також виробник додає інші сорти винограду, але ця інформація тримається в таємниці. Витримка триває 6 місяців у бочках із дуба. Це забезпечує рубіновий колір та насичений смак із різними нотами.

Chateau Chizay
-20%
Georg Breuer Charm Riesling фото
Georg Breuer Weingut
-20%
San Lorenzo Rosso Le Poesie фото
CORELLI
-25%
Pere Ventura Primer Reserva Cava Brut фото
Pere Ventura
-20%
Torbreck Vintners Woodcutters Shiraz фото
Torbreck Vintners
-20%
Peter Mertes Bree Free White фото
Peter Mertes
-20%
Origin Wine Australia Shiraz фото
Origin Wine
-25%
Pere Ventura Tresor Reserva Cava Brut Nature фото
Pere Ventura
Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних