26.05.2016
Поділитися

Що пити: Краще менше, та краще!

Пробачте нас за посилання на Леніна в назві, але складно придумати кращу назву для цієї дегустації. У нас нове захоплення: напівпляшки вина (маленькі пляшки по 375мл). Це такий формат, коли можна взяти більше, краще, крутіше - заощадити гроші, але (будьте обережні!) розірватися від емоцій :)

Ми вже писали, що півпляшки - це ідеальний антикризовий варіант. А сьогодні підтвердимо. Ми вибрали 8 півпляшок вина. З них п'ять залишили глибоке враження. Ділимося щастям.  

Pinot Grigio Castel Novo 2013 (Венето)

Перший млинець виявився глевким. Ми взяли це вино з такого мотиву, що вважається, ніби в маленьких пляшках вино дозріває швидше і, відповідно, вмирає теж раніше, ніж в стандартних пляшках. Чи живе ще це піно гріджіо 2013 року, яке треба пити молодим? На жаль, уже ні: аромат і смак рясніють нотами гнилі, цвілі, нав'язливого тону прополісу, смак розбалансований - задоволення від цього вина вже не отримаєш.

Bardolino Castel Novo 2013 (Венето)

Як не дивно, бардоліно того ж 2013 року вижило, зберегло свою яскраву соковиту ягідність, характерну легкість і ненав'язливість. Так як вино з легкістю поміщається в жіночу сумочку і навіть в глибоку кишеню куртки, то його можна рекомендувати для місць, не пристосованих до аристократичного розпиття вина.

Pinot Grigio Borgo Tesis от Fantinel 2013 (Фріулі)

Вино непогане, але на свої гроші, на думку наших дегустаторів, трохи не дотягує: колір несподівано темний, аромат слабкий, з горіховими тонами (теж несподівано), смак ще свіжий, бадьорий, з легкою солодкістю. Для любителів вина посолодше. Можливо, в стандартній пляшці 0.75л цей піно гріджіо покаже себе набагато кращим, «молодшим» і свіжішим.

Falesco Poggio dei Gelsi 2014 від Falesco (Умбрія)

Вино, яке ми готові рекомендувати. По-перше, одна тільки пляшка виглядає вражаюче витонченою. Вміст відповідний: ніжний квітковий аромат з тонами пудри, груш і яблук, смак насичений, збалансований, з хорошою виразною кислотністю і відтінками мінералів. Що тут скажеш - гарне поєднання роскето, требіано і мальвазії.

Vitiano Rosso 2012 від Falesco (Умбрія)

Це бленд один до одного мерло, каберне і санджовезе. У Фалеско вийшло зробити дуже насичене, густе, джемове, солодкувате, з легким відтінком дубу вино. Безпрограшний варіант для посиденьок удвох або до вечері. Його оцінять і люди, які ще вагаються між напівсухим і сухими винами, і вже досвідчені винолюби. Wine Enthusiast рекомендує цей вінтаж як Best Buy.

Aglianico Del Vulture Terra Di Vulcano 2010 від Bisceglia (Базиліката)

Вино спочатку викликало розбрат в думках своїм темно гранатовим кольором і першим яскравим ацетоновим тоном. Але вино швидко розійшлося і обдало приємними фруктовими тонами з відтінками сушених квітів і трав, а смак був добре збалансованим: висока кислотність, але приємна, виразні таніни, але не «злі», відтінки дуба відчувалися, але були ненав'язливими. Але випити рекомендується в найближчий рік (принаймні, маленьку пляшку).

Tellus Syrah 2013 від Falesco (Умбрія)

Густе, насичене вино з вираженими тонами дубу, солодкуватими танінами, шовковистим яскравим смаком з тонами ягідного варення і ванілі. Це вино-улюбленець для практично будь-якої компанії.

Pinot Noir Bourgogne 2012 від Louis Latour

Тонке і елегантне вино, як і годиться піно нуару. Все в кращих традиціях: улюблені тони підліску в ароматі і тонка шовковистість в смаку. Вино складне - не для веселого балагану, а для тихих роздумів.

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних