27.12.2018
Поділитися

Ігристі Cava: огляд топових бюджетних брютів.

Новий рік не загорами, захотілося бульбашок і свята. Тому ми зробили підбірку бюджетних брютів Cava, щоб оцінити їх якість і смак.

Vallbona Brut Seleccion Cava

Країна: Іспанія. Регіон: Пенедес. Сорти: 30% шарелло, 35% макабео, 35% парельяда. Алко: 11,5%. Витримка: 12 місяців на осаді. Ціна: 257 грн.

Самий базовий і простий брют від Pere Ventura. Яскравий аромат тропіків і трохи зеленого яблука. Незважаючи на традиційний метод, фруктові нотки і свіжість в ароматі дуже сильно нагадують просекко. Це ігристе дуже підійде для тих, хто не любить відчуття хлібної ноти в ароматі. Легкий, фруктовий брют за хорошою ціною.

Pere Ventura Cuvee Especial Cava

Країна: Іспанія. Регіон: Пенедес. Сорти: 35% шарелло, 35% макабео, 30% парельяда. Алко: 11,5%. Витримка: 14 місяців на осаді. Ціна: 297 грн.

Легкий, повітряний аромат з нотками стиглих фруктів. Смак витончений, є не велика солодкість в післясмаку. Кислотність делікатна, не відштовхує. Легко і приємно п'ється. Бульбашки не випирають, все добре збалансовано. Відмінна ціна за таку якість.

Pere Ventura Primer Reserva Cava Brut

Країна: Іспанія. Регіон: Пенедес. Сорти: 30% шарелло, 35% макабео, 35% парельяда. Алко: 11,5%. Витримка: 15-18 місяців на осаді. Ціна: 382 грн.

Класичний брют. Яскравий, характерний аромат хлібної скориночки, дуже приємний, не відштовхуючий. Відчуваються фрукти, але не так яскраво, як у перших зразках. Все дуже делікатно і стримано. Смак дуже легкий з освіжаючою кислотністю. Гідна і якісна резерва для любителів традиційних брютів.

Roger D'Anoia Cava Brut

Країна: Іспанія. Регіон: Каталонія. Сорти: 33% шарелло, 33% макабео, 33% парельяда. Алко: 11,5%. Витримка: 9-12 місяців на осаді. Ціна: 327 грн.

Цитруси, є не виражена хлібна скоринка, дуже простий і м'який аромат. Смак дуже прісний і не виразний. Приємно п'ється, як водичка і післясмаку немає. Хороший варіант для любителів простоти і якості. Особливих емоцій цей брют не залишає.

Freixenet Cordon Negro Cava Brut

Країна: Іспанія. Регіон: Каталонія. Сорти: 25% шарелло, 35% макабео, 40% парельяда. Алко: 11,5%. Витримка: 18-24 місяців на осаді. Ціна: 382 грн.

Це самий незвичайний брют з усієї п'ятірки. Яскраво виражена вершковість в ароматі, тропіки, квіти. Смак відображає аромат, солодкий післясмак. Дуже соковито і смачно. Для тих, хто не любить «сухість» брюту зайде дуже добре. Не дарма у цієї кави є свої шанувальники.

Резюме: вся кава дуже гідна і цікава по своєму, але якщо хочеться баланс між просекко і класикою тоді добре підійде Pere Ventura Classic. Для любителів класики і хлібної скоринки потрібно вибирати Pere Ventura Reserva.

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних