30.05.2016
Поділитися

Що пити: Готуй біле з травня!

Вже так хочеться білого, а літо все ніяк не почнеться. Ну і нехай. Будемо викликати літній дух мрійливо прокручуючи в келиху білі вина. Зрештою, літо - це ще і настрій, а не лишетемпература повітря.

Що пробували: наше нове віньйо верде (що може бути більш літнім за характером?), іспанське органічне (за відгуками - пронизливо свіже вино),  «крижаний» мускат (навіть матова пляшка натякає на спекотне літо), два новосвітських і одне із Італії до 200грн (імовірно легких і освіжаючих, імовірно пікнікових).

Дегустації:

G7 Совіньйон блан, Чилі, сухе.

Якщо Вам знадобиться найпоказовіший совіньйон блан з Нового Світу - це він. Свіжість, яскравий сортовий прояв чорної смородини в ароматі і смаку і ... ціна. Це саме те, чого ми очікуємо, купуючи чилійський совіньйон блан. Охолодити, пити, веселитися!

Santa Ana Торронтес, Аргентина, напівсухе

Ще зовсім недавно вина Санта Ана класифікувалися як сухі, а тепер - як напівсухі. У разі торронтеса різниця не тільки в етикетці: вино пішло в нав'язливу солодкість (особливо в післясмаку). Але зі своїм яскравим парфумним ароматом, воно теж знайде свого покупця: рекомендується людям, які віддають перевагу напівсухим і навіть напівсолодким вина. Охолодити обов'язково!

Casal Mendes Віньйо Верде, Португалія, напівсухе (бленд локальних португальских сортів: азал, падерна, тезаурус, лоурейру)

Від «зеленого вина» очікувалося більше свіжості і легкості. Це вино з тієї ж категорії, що і попереднє (торонтес Санта Ана): парфумний аромат з нотами літніх квітів і жовтих фруктів, смак видався відчутно медово солодким. Для балансу не вистачає кислотності. Для любителів «не солодкого, але посолодше». Добряче охолодженим підійде для пікніка.

Castelli del Grevepesa Б'янко Тоскана, Італия, сухе (бленд сортів треббіано, мальвазія, шардоне)

Вино приємно здивувало. Легке, ніжне, приємне, з ароматом акації, жасмину, яблук і груш. Смак чистий, свіжий, дзвінкий. Але потрібно обов'язково охолодити (коли температура піднялася до кімнатної, у вині відразу відчувалася гірчинка, яку не можна віднести до улюблених характеристик білого вина).

Vignerons Catalans ледяной мускат, Франція, сухе.

Відразу обмовимося, що нічого спільного з німецьким айс вайном цей мускат не має. Просто його роблять при низьких температурах, щоб зробити якомога свіжышим та концентрованим літнім вином. Вийшло простеньке вино з яскравим типовим мускатним ароматом з нотами меду, банану, манго і солодкого винограду. Смак чистий, простий і нехитрий. Але без вад.

Celler Credo Miranius, Іспанія (бленд сортів шарельйо та макабео)

Органіка, бідинаміка, місцеві сорти, еко-пляшка, багате багатошарове вино, розвивається в келиху. Під верхнім шаром аромату мочених яблук ховається шар екзотичних фруктів, далі - легкі солодкуваті мотиви карамелі, вершків і свіжо спеченого бісквіту з тонкими прожилками мінералів. Вино досить тільне та щільне - це не пікніковий варіант, зате чудово підійде до закусок - креветок, сирів і навіть легкого паштету. АЛЕ довше чекати, напевно, сенсу немає: вінтаж 2013 потрібно випити в 2016 році.

Рекомендуємо:

Совіньон блан G7 - для літніх веселощів на свіжому повітрі. Б'янко Тоскана - для освіжаючого келиха за вечерею вдома, Міраніус - при несподіваному нападі філософського настрою. Cin Cin!

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних