24.12.2020
Поділитися

Гордість Австрії

LAURENZ V («Лоренц п'ятий») - один з провідних виробників вина преміум-класу Grüner Veltliner з Австрії.

LAURENZ V пропонує унікальні вина з місцевої гордості - винограду Грюнер Вельтлінер. Лоренц Марія Мозер V, нащадок відомого австрійського винороба Ленца Мозера, що присвятив себе цілком культивуванню винограду сорту Грюнер Вельтлінер, за підтримки двох партнерів вперше випустив на ринок свіє перше вино в 2004 році.

Ентузіазм винороба, його багаті знання і досвід привели до виникнення унікального стилю Грюнер Вельтлінер, характерними рисами якого стало поєднання тонкого пряного аромату і живого, елегантного смаку з вишуканою кислотністю.

Назва виноробні символізує п'ять поколінь австрійських виноробів.

Лоренц V успадкував знання від свого діда, легендарного "Дідуся Грюнера" ​​- професора доктора Лоренца Мозера III, який винайшов і розробив австрійську система підв'язки лоз "Lenz Moser Hocherziehung", яка здійснила революцію в культивуванні винограду в Європі. Його порада онукові стала для Лоренца V девізом: "Сконцентруйся на важливих життєвих завданнях і виконай їх добре. А що стосується мистецтва виготовлення відмінного Грюнер Вельтлінер, то потрібно просто виростити відбірний виноград і просто не зіпсувати його в підвалі!".

У квітні 2005 року Дітер Хюблер, Лоренц (Ленц) Марія Мозер V і Франц Швайгер заснували компанію Laurenz V. Вони - єдині винороби в світі, які культивують виключно Грюнер Вельтлінер. Їх мета полягає в тому, щоб зробити Грюнер Вельтлінер одним з кращих білих вин в світі.

Зараз вина компанії Laurenz V продаються в 39 країнах на п'яти континентах. 91% загального обсягу виробництва йде на експорт. У США Мозер тісно співпрацює з Майклом Мондаві, сином піонера американського виноробства - Роберта Мондаві.

LAURENZ V має свій будинок в регіоні KAMPTAL - відомому своїм красивим ландшафтом, характерним терруаром, а також чудовими винами. Згідно з австрійським винним законом, назва «Kamptal DAC» означає вина, виготовлені тільки з Грюнер Вельтлінер або Рислінг в класичному фруктовому стилі DAC Klassik або в більш насиченому DAC Резерв.

 

Сharming Grüner Veltliner 2015

Країна:Австрія. Регіон: Нижняі Австрія, Кампталь. Сорт:Грюнер Вельтлінер. Рік:2019. Алко:13%. Витримка:8 місяців на осаді. Ціна:1097грн

Виноград збирають вручну. Прохолодне північне повітря призводить до значної різниці денної і нічної температур. Це, в свою чергу, уповільнює дозрівання винограду і робить вина з цього регіону такими свіжими і фруктовими.

Ферментація при контрольованій температурі близько 17 °C супроводжувалася тривалим дозріванням на осаді (8місяців), в результаті чого вийшло елегантне вино з потенціалом до витримки і свіжою, яскравою кислотністю. Весь процес виробництва проходить в чанах з нержавіючої сталі.

На смак вино м'яке і соковите, насичене з чудовою фруктовою кислотністю. Дуже гармонійне, питке.

Подавати як аперитив і до страв з білого м'яса, риби та сирних тарілок.

 

Laurenz V. Friendly Gruner Veltliner 2017

Країна:АвстріяРегіонНижня АвстріяКамптальСорт:Грюнер Вельтлінер. Рік:2017. Алко:12,5%. Цукор:4,9г/л. Витримка:немає. Ціна:647грн

Виноград для цього дуже «дружнього» Грюнера вирощують в Камптале в Нижній Австрії, яка вважається колискою знаменитого австрійського сорту винограду. Великі перепади температур в період дозрівання надають винам об'ємність і вершковість. Весь процес виробництва проходить в чанах з нержавіючої сталі для збереження свіжості і фруктовості.

Дуже привабливий фруктовий аромат, який включає яблуко, персик і цитруси, разом з типовою вельтлінерской пряністю і нотами білого перцю.

Вино м'яке і соковите з чудовою фруктовою кислотністю. Дуже гармонійне, легко п'ється.

Ідеальний компаньйон для їжі. «Серйозний» Грюнер - це типовий хамелеон, ідеальний компаньйон з будь-яким блюдом, яке тільки можна придумати.

 

Laurenz V Singing Gruner Veltliner 2018

Країна:АвстріяРегіонНижня АвстріяКамптальСорт:Грюнер Вельтлінер. Рік:2018. Алко:12%. Цукор:3,5г/л. Витримка:немає. Ціна:547грн

Singing («спів») присвячено доньці Лоренц Марія Софі. Це ідеальний Грюнер, щоб почати знайомство з виноробнею LAURENZ V. «Спів» показує живі і гармонійні фрукти з освіжаючим смаком.

Дуже привабливий фруктовий букет, який включає яблуко, персик і цитрусові аромати, разом з типовою вельтлінерской пряністю і нотами білого перцю.

Вино м'яке і насичене з чудовою фруктовою кислотністю. У смаку співає!

Подавати як аперитив, до салатів на основі білого м'яса і зелені.

 

Laurenz V. Gruner Veltliner Forbidden 2017

Країна:АвстріяРегіонНижня АвстріяКамптальСорт:Грюнер Вельтлінер. Рік:2017. Алко:11%. Цукор:18,8г/л. Витримка:немає. Ціна:587грн

Це вино можна назвати «Fruchtig» - як кажуть в Австрії: максимальна складність фруктів з легким залишковим цукром, що надає Forbidden Grüner прекрасний баланс зі свіжими, соковитими нотами винограду і тонкими тропічними нотами.

У перекладі з англійської "Forbidden" означає "заборонений". Це вино було створено на основі історії з Біблії, коли Єва спокусила Адама забороненим солодким плодом. Назва була вибрана для вина виходячи з унікального, "спокусливого", легшого, ніж зазвичай, стилю Грюнер Вельтлінер з красивою залишкової солодкістю, нескінченної складністю і балансом. Вино "Фобіден Грюнер" випускається обмеженим тиражем.

Аромат з нотами тропічних фруктів. Смак легкий, свіжий, гармонійний.

Вино відноситься до розряду універсальних. Воно прекрасно поєднується з легкими салатами, закусками, стравами з м'яса птиці, сирами.

 

Резюме: Винний світ не стоїть на місці. І Австрія не виняток. Все частіше стало чути про гордість австрійського виноробства - Грюнер Вельтлінер. Це флагманський сорт винограду в країні. Тільки уявіть собі квітковий аромат Ріслінга, освіжаючий Совіньон Блан в поєднанні з соковитістю Піно Гріджіо- ось що Grüner Veltliner на смак. І якщо починати знайомство з цим сортом, то точно з виробників, які на ньому спеціалізуються.  Laurenz V - одна з небагатьох компанія, яка працює виключно з цим сортом і по праву вважається провідною в даному напрямку. Підбираючи Грюнер, зверніть увагу на залишковий цукор і вміст спирту. Найлегший і свіжий - Laurenz V Singing Gruner Veltliner, з приємною солодкістю для дружніх посиденьок - Laurenz V. Friendly Gruner Veltliner, вино категорії off-dry з більш вираженою солодкістю і тропічним профілем - Laurenz V. Gruner Veltliner Forbidden і вино «для особливої ​​нагоди» з витримкою на осаді глибокий і комплексний Грюнер - Сharming Grüner Veltliner. Приємною дегустації!

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних