07.07.2016
Поділитися

Що пити: Від бордо бордо не шукають

Тема «Бордо за 200 гривень» була так популярна, що адекватні вина з цього списку миттєво розійшлися. У нас нова поставка, тому вирішили повторити і перевірити ще раз.

Бордо за 200 гривень: пити чи відмовити? Як змінилася картина з новими вінтажами? Чи бадьоре чи ще те бордо, яке ми рекомендували минулого разу?

Нагадаємо для початку, що потрібно розуміти, купуючи Бордо в нашому випадку (ціновому).

По-перше, на 4 винах зі списку є напис Grand vin de Bordeaux - в перекладі з французької означає «велике вино Бордо». Так, за 170 грн велике вино. Штука в тому, що цей термін ніяк не регламентується законом. Виробник може помістити цей напис на етикетку на свій розсуд. Як правило, цим терміном виробники позначають краще вино свого господарства - от і все.

По-друге, в списку дегустації всі вина бутильовані негоціантом (нічого дивного для цієї цінової категорії). Це означає, що Мезон Буе скупив виноград або готове вино з різних маєтків в зазначених субрегіонах, а розливав вже там, де йому це було зручно / вигідно. Тільки одне вино (Chateau Haut Bourcier) було вироблено і бутильовано в межах одного шато.

І останнє: субрегіони. Bordeaux Superieur - з супер якістю також нічого спільного: цей апелласьйон дозволяє виробляти білі, червоні, рожеві вина по всій виноробній зоні Бордо. Зрозуміло, чим менше зона, тим унікальніший стиль. А тут про якусь індивідуальність годі й говорити. Bordeaux AOC також охоплює весь регіон, ніяких обмежень по сортам і зонам. Монтані Сент Емільон, О-Медок, Блай Кот де Бордо - вужчі і індивідуальніші зони.

Chateau Matalin 2013

Бордо. Сорти: мерло, каберне совіньйон. Алко: 12,5%

Легке гармонійне вино, просте, соковито фруктове. У післясмаку залишається легка гірчинка, яка гарно поєднується з м'ясними стравами. Такі характеристики повністю відповідають загальному опису врожаю 2013 року.

Chateau Pinet la Houssaie 2014

Бордо. Сорти: 50% мерло, 35% каберне совіньйон, 15% каберен фран. Алко: 13,5%

Порівняно з першим воно трохи легше, навіть дещо водянисте. Втім, особливої різниці з цим же вином 2012 роком немає, змінилася тільки етикетка. Перші два вина можна сміливо віднести до банкетної категорії, де потрібно недороге і головне - легке червоне вино.

Chateau Belrose 2012

Бордо Сюперьйор. Сорти: мерло, каберне совіньйон. Алко: 13%

Впадає в око те, що на етикетці вказано сортовий склад, що типово для Нового Світу, але ніяк не для Бордо. Мабуть, намагаються піднімати продажі за рахунок краще знайомих людям слів. Але... Аромат трохи застояний, якийсь нервовий, смак так само залишив не найкращі враження: дуже спіртуозний, гірчить, випирає дубовість.

Chateau Saint Paul 2012

Монтані Сент Емільйон, Сорти: мерло, каберне совіньйон, каберне фран. Алко: 13%

Не зважаючи на прекрасну назву (я відчував до цього вина особисту симпатію), а воно виявилося не по-бордоськи яскравим і джемовим в ароматі. Смак був не дуже добре злагоджений, перцевим, в післясмаку спіртуозність.

Chateau Rousset Caillau 2011

Бордо. Сорти: мерло, каберне совіньйон, каберен фран. Алко: 13,5%

Аромат благородний, з тонами французької ковбаски андуйі. Смак рівний, округлий. В цілому, хороше вино: його виділяє приємний танін, якого в інших винах не було. Забігаючи вперед, скажу, що це друге вино в нашому «рейтингу 200-гривневих Бордо».

Demoiselle de Maison Blanche

О-Медок. Сорти: мерло 66%, каберне совіньйон 34%. Алко: 13%

Аромат: трохи зеленого перцю, вишнева кісточка. Смак питкий, приємний, але порожненький. Від цього великого для Бордо року і такої ціни ми очікували трохи більшого.

Chateau Haut Bourcier 2010

Кот де Бордо. Сорти: 93% мерло, 7% каберне совіньйон. Алко: 14,5%

Це те саме єдине зі списку вино, яке бутильовано в шато. А ще воно - підтвердження того, що великий рік для Бордо може відобразитись і на недорогому вині - лише б зроблено було добре. По-перше, це не типово високі 14.5% алкоголю. Аромат густий, солоденький, зі спеціями. Смак солодкий, густий, таніни зрілі, дуже приємні. Це вино ми відзначаємо як # 1 в дегустації за його напористість, буйну вдачу, але і в той же час універсальність - його солодкуватість сподобається дівчатам; його можна пити без їжі, але і в той же час є таніни; що будуть поєднуватися з м'ясом і чоловічою компанією. Ціна - пісня :)

РЕЗЮМЕ. Перші два вина - для корпоративів і банкетів або ж охолодити і пити влітку. Bourcier і Rousset Caillau - пити і не лякатись ціни :)

Santé!

[102749:left][102755:left][59888:left][59886:left][97152:left][93150:left][97160:left]

Про WINETIME Гастромаркети WINETIME це 31 гастромаркет у 14 регіонах і понад 8000 найменувань товарів власного імпорту з Італії, Іспанії, Франції, Чилі, Португалії, Німеччини, Шотландії, Австралії та інших країн.
Вино та листи Підпишіться на наші новини і акції
Даю згоду на обробку персональних даних