Ігристе брют

1

Ігристе Брют - ціна, смак, колір у келиху

Ігристе вино Брют досить відоме серед споживачів та виробників. Таке вино вперше було виготовлено у Франції та термін «Брют» у дослівному перекладі з французької означає сухий. Це означає, що вміст цукру в цьому виді ігристого вина невеликий. Ігристе вино Брют – це сухе вино, вміст цукру в якому може змінюватись від 7 до 12 г, все залежить від способу його виготовлення та сорту винограду, який використовувався.

Особливості виробництва ігристого вина Брют

Ігристе вино Брют, ціна якого залежить від якості та виробника. Вперше це вино було винайдено у Франції в 19 столітті, тоді популярними були солодкі та напівсолодкі різновиди вин, тому принади Брют оцінили далеко не всі і не відразу.

Для виготовлення даного напою можуть використовуватися різні сорти винограду, це дуже впливає на характеристики майбутнього вина. Сьогодні можна знайти безліч варіантів ігристого сухого вина Брют:

  • Вино ігристе Брют біле найчастіше робиться з мускату, це пояснює його солом'яний колір та легкий аромат цитрусів. Якусь частку солодощі такий напій все-таки має, але на першому місці приємна кислинка. Цей напій можна вважати універсальним, він відмінно поєднується з будь-якими закусками або п'ється поодинці.
  • Ігристе вино рожеве Брют може виготовлятися з чорного винограду або при змішуванні кількох його сортів. Таке вино має приємний світло-рожевий колір та аромат ягід. Відмінно підійде як аперитив, а також у пару з м'ясними стравами.
  • Вино ігристе червоне Брют купити найкраще до м'яса, воно має достатню кількість танінів, тому кислинка в ньому яскраво виражена. Для його виготовлення використовується лише чорний виноград.

Технологій приготування ігристого вина небагато. Насамперед готується звичайне сухе вино, а потім до нього додаються дріжджі і невелика кількість цукру. Після цього вино переходить на новий етап дозрівання. В результаті якого утворюється вуглекислий газ, який дає провину такі приємні бульбашки та робить його особливим. Процес дозрівання може відбуватися у пляшках чи чані. У такому разі використовується спеціальний чан із сталі, матеріал якого не контактує з вином і не окислюється, це допомагає провести процес якісно та швидко. Вино, виготовлене за допомогою другого способу, коштує дешевше.

Різновиди вина Брют

Виробництвом ігристого вина в різновиді Брют займається безліч виробників у всьому світі. Воно має безліч різновидів, відрізняється за кольором, рівнем вмісту цукру та алкоголю, а також технологій приготування.

Ігристе кофе Брют виготовляється в Іспанії, може бути білим або рожевим, має вишуканий смак і землістий аромат. Ігристе вино екстра Брют, ціна якого залежить від виробника, найчастіше містить найбільший рівень цукру в лінійці, але не більше 12 г.

Вино ігристе Просеко Брют родом з Італії, виготовляється з мускату, має приємний золотистий колір та м'який цитрусовий аромат. Відмінно підходить до м'яса та сиру. 

З чим подавати і де замовити ігристе Брют

Ігристе вино екстра Брют цілком самодостатньо, тому може вживатися без закуски як аперитив. Ще однією особливістю такого вина можна вважати те, що воно є цілком універсальним, тому можна легко підібрати гастрономічну пару.

Він чудово поєднується з морепродуктами, включаючи рибні делікатеси, а також ікру. М'ясо в будь-яких його варіантах, теж може бути використане як закуска, можна додати будь-який соус. Можна подавати Брют із сирами або легкими закусками. Не рекомендується такий тип вина до подачі з десертами або фруктами через кислоту, яка в ньому міститься.

Особливості подачі ігристого вина Брют

Незалежно від рівня вмісту цукру у вині, його перед подачею необхідно охолоджувати. Оптимальна температура подачі цього напою близько 4-6 градусів, це допоможе повністю розкрити букет смаку та аромату, а також підкреслити з його допомогою смак страв. Для подачі використовується металеве цебро з льодом, таким чином можна отримати оптимальну температуру напою протягом тривалого часу.

Для подачі використовуються спеціальні келихи для шампанського, які мають високу ніжку. Наливають напій тримаючи пляшку під кутом 45 градусів, це допомагає зменшити піноутворення, не варто відкорковувати пляшку, використовуючи різкі рухи.

Де вино ігристе біле Брют купити вигідно?

Ігристе Брют купити можна в магазині WineTime, який спеціалізується на продажу, вина, міцного алкоголю, напоїв та продуктів харчування від найкращих світових виробників. Вино ігристе біле Брют, ціна якого дуже доступна завдяки прямим поставкам від виробників представлено у великому асортименті в каталозі сайту.